👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه شبکه عصبی

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه شبکه عصبی

عنوان: مبانی نظری و پیشینه تحقیق شبکه عصبی

فرمت ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 29

همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن

منابع کامل

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

قسمتی از متن:

سلول عصبي مصنوعي

سلول عصبي مصنوعي به منظور تقليد از خصوصيات مرتبه اول[1]سلول عصبي بيوليژيکي طراحي شده است. به طور ذاتي، دسته‌اي از ورودي ها به کار برده مي‌شوند که هر کدام معرف خروجي سلول عصبي ديگري هستند. هر ورودي در وزن متناظرش که بيانگر قدرت اتصالي است ضرب مي‌شود و سپس همه اين ورودي‌هاي وزن دار با يکديگر جمع مي‌گردند تا سطح تحريک سلول عصبي را معين نمايند. شکل 1 مدلي را نشان مي‌دهد که اين نظريه را به انجام مي‌رساند. علي رغم تنوع در الگوهاي شبکه، تقريباً همه آنها بر اساس اين ساختار بنا نهاده شده اند.

در اينجا دسته‌اي از ورودي ها که به صورت k= 1,…,k، xk نشان داده شده اند، به سلول عصبي اعمال مي‌شوند. اين ورودي ها که جمعا به عنوان يک بردار در نظر گرفته مي‌شوند، مشابه علايمي هستند که به سيناپس[2]هاي سلول عصبي فرستاده مي‌شوند.هر سيگنال قبل از اينکه به واحد جمع که با علامت نشان داده شده است اعمال شود، در يک وزن مربوط به خود ضرب مي‌گردد که هر وزن مشابه با قدرت يک اتصال سيناپتيک بيولوژيکي منفرد است.

واحد جمع که شباهت خيلي کمي به جسم سلول بيولوژيکي دارد، همه ورودي‌هاي وزن دار را به صورت جبري جمع و خروجي را توليد مي‌کند که در اينجا با n که نشانه NET مي‌باشد، نشان داده مي‌شود. اين روند ممکن است به طور خلاصه با نمادبرداري به صورت NET = XW بيان شود.

شبکه‌هاي عصبي چند لايه

شبکه‌هاي بزرگتر و پيچيده‌تر معمولاً قابليت ها و توانايي‌هاي محاسباتي بيشتري را ارائه مي‌کنند. اگر چه شبکه ها در هر ساختار قابل تصوري ساخته شده اند، مرتب کردن سلول‌هاي عصبي در لايه ها از ساختار لايه بندي شده بعضي از قسمت‌هاي مغز الگوبرداري گرديده است. ثابت شده است که شبکه‌هاي چند لايه‌اي قابليت و توانايي‌هايي فراتر از شبکه‌هاي تک لايه دارند و در سال‌هاي اخير، الگو ريتم‌هاي آموزشي براي آموزش آنها توسعه و بسط داده شده اند.

شبکه‌هاي چند لايه از تک لايه‌هايي که به شکل آبشار دنبال هم قرار گرفته‌اند ممکن است شکل بگيرند. خروجي يک لايه، ورودي لايه بعدي را مهيا مي‌کند. شکل زير يک شبکه چند لايه را نشان مي‌دهد که در آن باز هم سلولهاي عصبي به طور کامل به يکديگر مرتبط شده اند.

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت اخلاق در ورزش دانلود طرح درس مفهوم تقسیم ریاضی پایه سوم پاورپوینت در مورد شيوه زندگي سالم Healthy Lifestyle تحقیق کبالت تحقیق تاريخچه حقوق بشر در اسلام 21ص