مبانی نظری و پیشینه عزت نفس | accessing | 13734

دانشجوی محترم سلام و عرض ادب. دانشجوی فرهیخته برای کسب اطلاعات بیشتر از محتویات فایل دانلودی مبانی نظری و پیشینه عزت نفس بر روی دکمه دانلود کلیک کنید. توضیحات کامل مفصل فایل دراین صفحه برای شما عزیزان نوشته شده است که میتوانید قبل از خرید مطالعه بفرمایید. توجه: برخی از کاربران نمی دانند رمز دوم در پرداخت اینترنتی چیست و چگونه تهیه می شود. اگر شما هم می خواهید فایل مبانی نظری و پیشینه عزت نفس را تهیه کنید ولی رمز اینترنتی ندارید، برای دریافت آن به عابر بانک مراجعه کنید.

زﯾﺮا ﭘﯿﻮﺳﺘﻪ ﺑﺮاي ﺗﺰﯾﯿﻦ ﻋﻤﺎرات و مبانی نظری و پیشینه عزت نفس ﻣﻌﺎﺑﺪ ﮐﺎر ﻣﯽ ، وﻟﯽ ﺷﺒﯿﻪ مبانی نظری و پیشینه عزت نفس ﺳﺎزان ﺧﻮب ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ ﺳ اﻣﺎ مبانی نظری و پیشینه عزت نفس در ،ﺪ ﮐﻨﻨ ﻮر ﯾﻪ ﮐﻪ مبانی نظری و پیشینه عزت نفس ﺧﻮد ﻣﻦ در آﻧﺠﺎ ﻣﺘﻮﻟﺪ ﺷﺪه مبانی نظری و پیشینه عزت نفس مبانی نظری و پیشینه عزت نفس ﭼﻨﺪ ﻧﻘﺎش

مبانی نظری و پیشینه عزت نفس

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: مبانی نظری و پیشینه عزت نفس

مبانی نظری و پیشینه عزت نفس

عنوان: مبانی نظری و پیشینه تحقیق عزت نفس

فرمت ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 41

همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن

منابع کامل

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

قسمتی از متن:

مفهوم عزت نفس

در روانشناسي توافق کلي وجود دارد مبني بر اين که اصطلاح عزت نفس، مشتمل بر عناصر شناختي عاطفي[1] و رفتاري[2] است. جزءشناختي، اشاره به اين مطلب دارد که فرد، به صورت آگاهانه، اختلاف بين خود آرماني و خود درک شده اش را مورد بررسي و ارزيابي قرار مي‌دهد. جزء عاطفي به احساسات و هيجاناتي اشاره مي‌کند که فرد، هنگام ارزيابي آن اختلاف ( اختلاف بين خود آرماني و خود درک شده) تجربه مي‌کند.

جنبه‌هاي رفتاري عزت نفس، در رفتارهايي چون جرأت آموزي، انعطاف پذيري[3]، قاطعيت[4] و احترام به ديگران[5] آشکار مي‌شود (ريزنر 5 2000).

بنابراين، تعريف عزت نفس به خاطر ابعاد چندگانه‌اش دشوار است، به علاوه اگرچه عزت نفس به طور کلي « نسبتاً» باثبات است، مي‌تواند از زماني به زمان ديگر نوسان داشته باشد و همين عامل، سنجش يا تحقيق در خصوص عزت نفس را دشوار مي‌سازد. انجمن ملي عزت نفس، (ريزنر، 2000) تعريف زير را ازعزت نفس ارائه داده:

« تجربة شايسته بودن در مواجهه با چالش‌هاي زندگي و لايق خوشبختي بودن»، اين مفهوم از عزت نفس بر اين فرض بنا شده است که عزت نفس قوياً با احساس صلاحيت و شايستگي و ارتباط بين آن دو در گذر زندگي مرتبط است. جز صلاحيت عزت نفس، اغلب به غلط صرفاً خوب احساس کردن خود تعبير شده است. در حالي که در واقع به اين مرتبط مي‌شود که آيا شخص همسان با ارزشهاي بنيادين انساني زندگي مي‌کند يا نه، ارزشهايي از قبيل يافتن معنايي در زندگي که مشوق رشد بشريت و سازندة روابط آنها به طريقي است که منجر به احساس تماميت و ارضاء مي‌شود. احساس صلاحيت، داشتن عقيده راسخ است مبني بر اين که به طور توانايي ايجاد نتايج مطلوب را داريم. داشتن اعتماد به اثر بخشي ذهنمان و توانايي‌مان براي تفکر است شايستگي مي‌تواند به عنوان جنبة روان‌شناختي عزت نفس تلقي شود در حالي که به عنوان جنبة رفتاري يا جامعه‌شناختي آن شناخته مي‌شود (ريزنر، 2000) .

عزت نفس چيست؟

عزت نفس از خودپنداره(مفهوم خود) متفاوت است. مفهوم خود عبارتست از مجموعه ويژگيهايي که فرد براي توصيف خويشتن به­کار مي­برد. اما عزت نفس عبارتست از اطلاعات درون خودپنداره براي فرد دارد و از اعتقادات فرد در مورد تمام صفات و ويژگيهايي که در او هست، ناشي مي­شود. عزت نفس هر فرد براساس ترکيبي از اطلاعات نسبي‌تر مورد خودش و ارزش­هاي ذهني که براي آن اطلاعات قائل است، بنا نهاده مي­شود(اليس پوپ[6] و همکاران 1989).

اهميت عزت نفس

👇محصولات مشابه با مبانی نظری و پیشینه عزت نفس👇

مبانی نظری و پیشینه جرم مبانی نظری و پیشینه نرخ ارز مبانی نظری و پیشینه عقل مبانی نظری و پیشینه خريد آنی مبانی نظری و پیشینه تنيدگی مبانی نظری و پیشینه تقسیم سود مبانی نظری و پیشینه هوش هیجانی مبانی نظری و پیشینه سود و سودآوری

👇محصولات تصادفی👇

مدیریت تعارض و کار با افراد دشوار برنامه‌ ریزی و مدیریت پروژه افتادگي شانه وروشهاي درمان آن با ورزش پرسشنامه خودپنداره تحصیلی پاورپوینت در مورد میکروبیولوژی نمونه پروپوزال رشته روانشناسی پروپوزال رشته مدیریت ارتباط مهارت های مدیریتی و رضایت شغلی تحقیق جايگاه تعقل در زندگي تحقیق تبادل مغز ها ، پديده تازه تحقیق اضطراب‌ دانلود پاورپوینت عدم استفاده از خودروهای برقی و آلودگی هوا دانلود پاورپوینت بررسی دوربین های عکاسی دیجیتال پاورپوینت در مورد اقتصاد كاربردي برای مدیران چرخه آب چيست پاورپوینت تاریخ ایران و جهان 2 اروپاوآمریکا درقرن 19

👇کلمات کلیدی👇

مبانی نظری و پیشینه تحقیق عزت نفسپیشینه تحقیق عزت نفسمبانی نظری عزت نفستحقیق عزت نفسپیشینه عزت نفسعزت نفسعزت نفس